Z Mělníka až do Brna a Králova Pole

po stopách Jana Jindřicha Lucemburského

moravského markraběte

POZNÁVACÍ ZÁJEZD - OKRUH ČECHY 


TERMÍN ZÁJEZDU

6. - 7. 8. 2022


 • Místo odjezdu a návratu - Brno

  PŘEDPOKLÁDANÁ CENA

  2.850,- Kč

  Cena zahrnuje:

  • dopravu 
  • ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji
  • služby průvodce 
  • pojištění CK proti úpadku

  Cena nezahrnuje: 

  • vstupy

  NEZÁVAZNÁ REZERVACE


  1. den

  Odjezd z Brna v ranních hodinách (06:00) směr Praha. Prohlídka hradu Točník a  zříceniny hradu Žebrák, kde pobýval Jan Jindřich Lucemburský poté, co ho zapudila jeho první manželka Tyrolská. Další zastávka na Zbraslavi v areálu bývalého cisterciáckého kláštera Aula Regia, založeného jako rodová nekropole Přemyslovců. V kostele sv. Jakuba Většího jsou mj. uloženy ostatky Elišky Přemyslovny, maminky Jana Jindřicha.

  Odpoledne přejezd do Mělníku, královského věnného města, důležitého střediska českého vinařství a rodiště Jana Jindřicha. Návštěva bitvy mělnických rytířů konané na počest 700. výročí narození Jana Jindřicha. Prohlídka zámku, rodinné sbírky rodiny Lobkowiczů a  zámeckých vinných sklepů spojené s ochutnávkou vín z vlastních vinic.

  Následuje procházka centrem města: kostel sv. Petra a Pavla s kostnicí, Pražská brána, vinice sv. Ludmily nad soutokem Labe a Vltavy. 

  Ubytování.

  2. den

  Po snídani program v Praze. Procházka malebným parkem Gröbovy vily, inspirované renesančními venkovskými sídly v Toskánsku. Součástí sadu je mimo vinice, jejíž tradice zde sahá až do 13. století, i umělá jeskyně nebo celá řada dendrologických unikátů. Poté prohlídka národní kulturní památky Vyšehrad, druhého pražského sídla českých panovníků, též doplněného vinohradem. Jejich rozšiřování ve 14. století významně podporoval Karel IV. Následuje přesun do centra a tematický "lucemburský" okruh Praha Karla IV. Ve zbytku odpoledne individuální volno. 

  V 18 hodin odjezd zpět do Brna.

  .
  .  .